Home office z psem

Z jednej strony dobry humor, zaś z drugiej wewnętrzny niepokój człowieka.

Dlaczego tak skrajne uczucia?

Radość z możliwości posiadania najlepszego przyjaciela i fabryki endorfin pod ręką, ale niepokój czy nie dostaje za mało uwagi i przestanie nas kochać bądź też czy nie za dużo atencji, w skutek czego później nie będzie mógł zaakceptować samotności.

A tu nagle głównym zaskoczeniem staje się zmiana zachowania psa w całkowicie innych sytuacjach. Większą reaktywność na dotychczas bezproblemowe bodźce czy też niespokojne dreptanie po domu.

Dlaczego? 🤔

Milusio jest mieć ciągle futro do głaskania i poczucie, że jest się potrzebnym oraz można spełnić się jako animator czasu wolnego dla swojego psa. Jednak milusio dla człowieka nie zawsze znaczy dobrze dla psa. Lepiej, aby zachować schemat dnia niezależnie od tego czy wychodzi się do pracy czy pracuje zdalnie.

Zastanów się: Co Twój pies robi, gdy jesteś w pracy?

Je śniadanie, bawi się zabawką, ogląda świat za oknem, robi obchód podwórka i ŚPI!

Głównym zajęciem psa, podczas gdy Ty zarabiasz na jego godne życie, jest SEN 😴

I nie, nie, nie. Nie, że pies wyśpi się kiedy indziej. Bo kiedy skoro człowiek mu całą dobę siedzi na głową. Gada, ciumcia, oferuje, więc pies spełnia swój ,,obowiazek” zabawiania człowieka. I nagle nie ma kiedy wyrobić 12-18 godzin snu. Na dodatek często jak już po cichaczu da się psu wymknąć to nagle się okazuje, że nie ma dostępu do swojej uklepanej miejscówki, bo przecież skoro człowiek jest w domu to już trzeba być ciągle przy nim.

No to pies przychodzi – poprosić o otwarcie drzwi, zrobienie miejsca lub zwyczajnie skontrolować żywotność człowieka albo po prostu przechodzi obok. To wystarcza, żeby uruchomiła się pełna procedura pod hasłem ,,Co byś chciał pieseczku?”. Czochranie, bieganie, pileczkowanie, smaczkowanie, ciumcianie. Pies nie nadąża, nie wie jak się wyciszyć, szuka pomocy, a otrzymuje od człowieka kolejna dawkę atrakcji, bo skoro podszedł to na pewno coś chce. I tak w kółko…

Fantastycznie, że pies ma zajęcie i możliwość rozwoju. Jeszcze musi mieć czas, aby wszystko czego się dowiaduje poprzez różnych aktywności poukładało się w głowie i mogło przygotować się na kolejne atrakcje, a do tego niezbędny jest sen.

Sen w spokojnym, ulubionym miejscu to najlepsze zajęcie jakie możemy zorganizować psu

Co Twój pies chce Ci powiedzieć? O psiej komunikacji cz.1

Co Twój pies chce Ci powiedzieć? O psiej komunikacji cz.1

Przeanalizujmy tutaj różne dźwięki, które wydobywają z siebie psy i ich znaczenia Psy, choć nie potrafią mówić w ludzkim języku, doskonale komunikują swoje emocje i intencje poprzez mowę ciała oraz wokalizację. Dźwięki, jakie wydają, pełnią kluczową rolę w ich...

Jak neurotypowość wpływa na emocje i reakcje twojego psa?

Jak neurotypowość wpływa na emocje i reakcje twojego psa?

Czym jest neurotypowość? Neurotypowość to termin wywodzący się z psychologii i neurologii, odnoszący się do typowych wzorców funkcjonowania mózgu, przetwarzania bodźców oraz interakcji ze światem. U ludzi pojęcie to stosuje się głównie w kontekście zaburzeń...

Sprawdź, jakim typem osobowości jest twój pies!

Sprawdź, jakim typem osobowości jest twój pies!

Czym jest osobowość? Osobowość to zbiór trwałych cech i wzorców zachowań, które determinują sposób, w jaki jednostka reaguje na otaczający ją świat. W psychologii człowieka osobowość jest przedmiotem intensywnych badań i opiera się na ugruntowanych modelach, takich...

Czy Twój pies jest reaktywny? Sprawdź, jak mu pomóc!

Czy Twój pies jest reaktywny? Sprawdź, jak mu pomóc!

Emocjonalny rollercoaster Wyobraź sobie spacer w słoneczny dzień. Masz nadzieję na chwilę spokoju i relaksu z Twoim psem. Nagle zza rogu wyłania się inny pies, rowerzysta lub biegacz. Twój pies napina się, zaczyna szczekać, skakać na smyczy, a Ty czujesz, jak...

Specjalistyczna wiedza, indywidualne podejście i wsparcie mentalne podczas drogi budowania relacji z Twoim psem.

Co nie co o mnie:

Nazywam się Michalina Stolińska.

Jestem dyplomowaną trenerką, zoopsychologiem i instruktorką rally-o. Obecnie uczestniczę w kursie instruktorskim Pro-Canine.

Najbardziej cenię życie z psami tak po prostu i ich fascynującej komunikacji. Uważam, że życie w zgodzie z psem opiera się na relacji, zrozumieniu, wyborze oraz zaufaniu. Nieustannie zdobywana wiedza pozwala mi profesjonalnie i holistycznie podejść do pracy z psami przy użyciu metod bez użycia przemocy. Swoją wiedzą na bieżąco aktualizuję w czasie kursów, seminariów, szkoleń i wykładów związanych z szeroko pojętą tematyką psów, psich sportów, komunikacją i relacją psio-ludzką, psychologią oraz kynologią.

Przez 9 lat miałam szczęście bycia przyjaciółką berneńskiego psa pasterskiego – Astra, będącego symbolem mojej miłości do dużych psów. Właśnie dzięki niemu ,,zeszłam na psy” oraz zaczęłam zagłębiać tematykę związaną z psami oraz próbować różnych aktywności, a także spojrzeń na świat oczami psa.

Aktualnie jestem przewodniczką hovawart – Brego, który jest nowym życiowym wyzwaniem oraz powodem poszukiwania nowych metod pracy.
Przez najbliższych jestem postrzegana jako osoba zawsze uśmiechnięta, tryskająca optymizmem z nieskończonymi pokładami energii i miłością do czekolady.