Pies i auto

Życie psa trenera i psa sportowca to w sporej części życie w aucie.

🚙 Auto staje się nie tylko środkiem transportu na treningi, seminaria i szkolenia, ale przede wszystkim zaczyna pełnić funkcję miejsca ODPOCZYNKU.

Co jeśli pies podróżujący często autem całkowicie go nie akceptował? 😱

Nieprzespane godziny w trasie związane z niespokojnym dreptaniem czy też ciągłe szczekanie, czekając na sesje treningowe byłoby ogromnym stresem oraz zużywałoby ogrom energii, doprowadzając w dłuższym okresie czasu do przemęczenia.

😵 Życie w stresie i przemęczenie organizmu to nie tylko mniejsze skupienie oraz zaangażowanie psa w trening. Długotrwałe utrzymanie się takiego stanu jest dla psa niekorzystne w skutkach. Stale rośnie poziom stresu, który może przeistoczyć się w stres chroniczny. Pojawia się poczucie frustracji, a także pies cechuje się większą wrażliwością i niższym progiem reakcji, co w konsekwencji może prowadzić do pojawienia się zachowań agresywnych.

Dlatego każdy trener psów i zawodnik dużo uwagi oraz czasu poświęca na zbudowanie w psie dobrych nawyków, a także skojarzeń związanych z autem.

👉 Jednakże nie trzeba być psim trenerem lub zawodnikiem sportów kynologicznych, aby JEŹDZIĆ Z PSEM SAMOCHODEM. Każdy człowiekiem w większym lub mniejszym stopniu posiada duszę podróżnika. Podróżą jest wycieczka do lasu, wyprawa do sąsiedniego miasta czy też kilkudniowe wakacje kilkaset kilometrów od domu kiedy to pies czasami musi poczekać chwilę sam w samochodzie, gdy trzeba zatankować auto.

Samochód jest bardzo często wielkim wyzwaniem dla psa, jako że nie jest to naturalny sposób przemieszczania się. Stąd też nawet najmniejsza podróż może w każdym psie wzbudzać niepokój, więc dobrze jest zadbać o komfort psa.

Co Twój pies chce Ci powiedzieć? O psiej komunikacji cz.1

Co Twój pies chce Ci powiedzieć? O psiej komunikacji cz.1

Przeanalizujmy tutaj różne dźwięki, które wydobywają z siebie psy i ich znaczenia Psy, choć nie potrafią mówić w ludzkim języku, doskonale komunikują swoje emocje i intencje poprzez mowę ciała oraz wokalizację. Dźwięki, jakie wydają, pełnią kluczową rolę w ich...

Jak neurotypowość wpływa na emocje i reakcje twojego psa?

Jak neurotypowość wpływa na emocje i reakcje twojego psa?

Czym jest neurotypowość? Neurotypowość to termin wywodzący się z psychologii i neurologii, odnoszący się do typowych wzorców funkcjonowania mózgu, przetwarzania bodźców oraz interakcji ze światem. U ludzi pojęcie to stosuje się głównie w kontekście zaburzeń...

Sprawdź, jakim typem osobowości jest twój pies!

Sprawdź, jakim typem osobowości jest twój pies!

Czym jest osobowość? Osobowość to zbiór trwałych cech i wzorców zachowań, które determinują sposób, w jaki jednostka reaguje na otaczający ją świat. W psychologii człowieka osobowość jest przedmiotem intensywnych badań i opiera się na ugruntowanych modelach, takich...

Czy Twój pies jest reaktywny? Sprawdź, jak mu pomóc!

Czy Twój pies jest reaktywny? Sprawdź, jak mu pomóc!

Emocjonalny rollercoaster Wyobraź sobie spacer w słoneczny dzień. Masz nadzieję na chwilę spokoju i relaksu z Twoim psem. Nagle zza rogu wyłania się inny pies, rowerzysta lub biegacz. Twój pies napina się, zaczyna szczekać, skakać na smyczy, a Ty czujesz, jak...

Tropienie użytkowe (mantrailing): Pasja, która łączy człowieka i psa

Tropienie użytkowe (mantrailing): Pasja, która łączy człowieka i psa

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest widzieć świat nosem swojego psa? Tropienie użytkowe, czyli mantrailing, daje niepowtarzalną okazję, by nie tylko zgłębić tę tajemnicę, ale także nawiązać jeszcze silniejszą więź ze swoim czworonożnym przyjacielem. To coś...

Specjalistyczna wiedza, indywidualne podejście i wsparcie mentalne podczas drogi budowania relacji z Twoim psem.

Co nie co o mnie:

Nazywam się Michalina Stolińska.

Jestem dyplomowaną trenerką, zoopsychologiem i instruktorką rally-o. Obecnie uczestniczę w kursie instruktorskim Pro-Canine.

Najbardziej cenię życie z psami tak po prostu i ich fascynującej komunikacji. Uważam, że życie w zgodzie z psem opiera się na relacji, zrozumieniu, wyborze oraz zaufaniu. Nieustannie zdobywana wiedza pozwala mi profesjonalnie i holistycznie podejść do pracy z psami przy użyciu metod bez użycia przemocy. Swoją wiedzą na bieżąco aktualizuję w czasie kursów, seminariów, szkoleń i wykładów związanych z szeroko pojętą tematyką psów, psich sportów, komunikacją i relacją psio-ludzką, psychologią oraz kynologią.

Przez 9 lat miałam szczęście bycia przyjaciółką berneńskiego psa pasterskiego – Astra, będącego symbolem mojej miłości do dużych psów. Właśnie dzięki niemu ,,zeszłam na psy” oraz zaczęłam zagłębiać tematykę związaną z psami oraz próbować różnych aktywności, a także spojrzeń na świat oczami psa.

Aktualnie jestem przewodniczką hovawart – Brego, który jest nowym życiowym wyzwaniem oraz powodem poszukiwania nowych metod pracy.
Przez najbliższych jestem postrzegana jako osoba zawsze uśmiechnięta, tryskająca optymizmem z nieskończonymi pokładami energii i miłością do czekolady.